JPK – Internet, Telewizja, Komórka

kablówka: kolejny kanał HD w JPK – TVP info HD

TVP info HD w kablówce JPK

TVP Info HD w JPK TVP info HD od kilku jest dostępny w sieci JPK. Program został przez nas przypisany do pozycji 34 (tam gdzie wcześniej był ten sam kanał ale w wersji SD). W sumie mamy ponad 50 kanałów HD, czyli śmiało możemy powiedzieć, że co drugi kanał cyfrowy w kablówce JPK jest emitowany w jakości HD. Abonament zostaje bez zmian.

Kanał informacyjny telewizji publicznej czyli Telewizji Polskiej. Stacja nadaje informacje z kraju i z zagranicy, transmisje na żywo, konferencje prasowe i inne wydarzenia, a także prognozę pogody, serwis sportowy, serwis ekonomiczny, programy publicystyczne, reporterskie oraz programy telewizji regionalnych.

Stacja chwali się, że jest najczęściej oglądanym kanałem informacyjnym i piątym kanałem telewizyjnym w Polsce pod względem liczby widzów.

Program został podzielony na trzy pasma: „Info Poranek”, „Info Dzień” i „Minął dzień”. W pierwszych dwóch blokach serwisy ukazują częściej (w poranku co 15 min., a w dniu zazwyczaj co pół godziny). Programy biznesowe zostały zastąpione serwisem gospodarczym „Biznes”. Na antenie TVP Info pojawił się też magazyn podsumowujący „Minął dzień”. Większość programów jest emitowanych w format 16:9, czyli panoramicznym.

źródło: wikipedia, facebook

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.