JPK – Internet, Telewizja, Komórka

TVN Wprowadza Kanał HGTV Na Polski Rynek

hgtvHGTV zamiast TVN Metoe Activ

TVN S.A., nalężąca do amerykańskiego koncernu mediowego Scripps Networks Interactive, wprowadza na polski rynek najpopularniejszy amerykański kanał lifestyle’owy, HGTV – Home & Garden TV.  Obecnie dociera on do 102 milionów gospodarstw domowych w ponad 30 krajach Ameryki Północnej i Azji. Nasi widzowie, jako pierwsi w Europie, będą mogli zapoznać się z programami HGTV od dnia 7 stycznia 2017 roku.

Nowy kanał wprowadzi polskich widzów w świat najciekawszych wnętrz, pięknych ogrodów, fascynujących historii, gruntownych remontów oraz porad znanych ekspertów. W Stanach Zjednoczonych HGTV jest obecnie najpopularniejszym płatnym kanałem telewizyjnym skierowanym do kobiet. Ponadto, w zeszłym roku w USA odnotował najlepsze wyniki oglądalności od początku swojego istnienia – 8% wzrost w porównaniu z 2014 r. Obok świetnych międzynarodowych formatów widzowie nowego kanału będą mogli obejrzeć nowe lokalne produkcje, których jedną z głównych prowadzących będzie znana i lubiana Dorota Szelągowska. Samodzielne urządzanie wnętrz, remonty i majsterkowanie są bardzo popularne wśród Polaków, HGTV jest odpowiedzią na tę popularność. Ta kategoria programowa stanowić będzie dużą część ramówki (w USA nazywana jest DIY ang: do-it-yourself).

„Cieszę się, że TVN poszerza swoją ofertę kanałów o najpopularniejszą stację lifestyle’ową z portfolio SNI. Widzowie znajdą tam mnóstwo użytecznych porad i inspiracji. Wszyscy chcemy, aby nasza przestrzeń była ładniejsza i bardziej funkcjonalna. HGTV to nie tylko telewizja poradnikowa – nie zabraknie w niej dobrej rozrywki.”– mówi Maciej Maciejowski, Dyrektor Pionu Rozwoju Biznesu i Nowych Mediów, TVN S.A.

Oferta kanału skierowana będzie przede wszystkim do mieszkańców miast, przedmieść – ludzi, którzy postrzegają dom nie tylko jako bezpieczne centrum życia rodzinnego i budowania dobrych relacji z innymi, ale również źródło inspiracji, wyraz własnej indywidualności, a także miejsce pracy, zabawy oraz relaksu. Kanał będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy uwielbiają majsterkować i własnoręcznie tworzyć domowe ozdoby.

HGTV – Home & Garden TV zastępi obecnie emitowany kanał TVN Meteo Active we wszystkich spoobach jego emisji. W naszej sieci ta zmiana nie powinna się wiązać z koniecznością ponownego wyszukiwania kanałów.

 

źródła:
http://www.wirtualnemedia.pl
http://www.press.pl

Uwaga: jeżeli komuś nie odpowiada powyższa zmiana będzie miał możliwość do odstąpienia od umowy na telewizję kablową w terminie do 20 grudnia 2016 roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.