JPK – Internet, Telewizja, Komórka

okres burzowy

Nadeszła wiosna a wraz z nią okres burzowy. Podczas burzy zalecamy odłączenie wszlekich urządzeń od prądu (tak samo zwłaszcza podczas dłuższej nieobecności w domu lub biurze). W przypadku gdy macie Państwo od nas antenę zalecamy odłączenie kabla idącego od anteny od pozostałych urządzeń. Wyładowania elektryczne mogą spowodować uszkodzenie urządzeń elektronicznych. Odłączenie ich od prądu, rozłączenie połączeń między urządzeniami zwiększy ich szanse na przetrwanie burzy w 100% sprawności. Burza to taki żywioł, że nawet najlepsze zabezpieczenia nie dają gwarancji że nic się nie stanie podczas pobliskiego wyładowanie atmosferycznego.

W miarę możliwości finansowych zalecamy zastosowanie listw antyprzęciowych oraz filtrów antyprzepięciowych. Proszę pamiętać, że dla poprawnego działania tego rodzaju zabezpieczeń niezbędne jest ich poprawne uziemnienie. Przy braku uziemnienia takie zabezpieczenie jest tylko zabepieczeniem iluzorycznym.

Mamy nadzieję, że dzięki temu komunikatowi uda się uchronić Wasze urządzenia przed kłopatami związanymi z wyładowaniemi atmosferycznymi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.